Sinu Elu Muutev Päevik – The Five Minute Journal

05 Five Minute Journal - hi res“Kui Sa kannad oma elus hoolt minutite eest, siis aastad hoolitsevad enda eest ise.” – Ancient Tibeten Proverb

Kuidas oleks võimalik kõige kiiremal, lihtsamal ja efektiivsemal moel muuta oma elu igapäevaga aina paremaks ja õnnelikumaks? Elus on väga oluline olla järjepidev, kindlameelne ja otsustusvõimeline selleks, et viia täide enda eesmärgid ja unistused.
Tuleb luua iseendale süstemaatiline harjumuste võrgustik, mis nii füüsilisel kui ka mentaalsel tasandil aitavad kujundada meile meelepärast ja nauditavat reaalsust. Iga hommik me hakkama disainima oma päeva vastavalt meie emotsionaalsele seisundile ja mõttemustritele. Iga õhtu me seedime, tunnetame ja meenutame neid elavaid hetki ja mälestusi meie endi sees, mida sai päeva jooksul kogetud. Kõige tugevamat mõju oma reaalsuse loomisele avaldame me alati hommikul just pärast tõusmist ja õhtul just enne magama minemist. Sinu elu muutev päevik – The Five Minute Journal saab olema sinu positiivsete mõttemustrite võrgustiku loomise teejuhiks igal hommikul ja õhtul viies sinu elu kvaliteedi uuele tasandile.

Kui sa oled inimene, kes pole kunagi olnud eriline päeviku pidaja, siis see raamat on just sulle. Teisalt, kui sa oled inimene, kes on otsinud erinevaid mooduseid päeviku pidamiseks aga ei ole leidnud kunagi seda sobivat ega õiget, siis see päevik on just sulle. Või kolmandaks, kui sa oled inimene, kes naudib oma mõtete üles kirjutamist ja päevikute pidamist ning oled seda teinud juba pikemat aega, siis see teejuht on ka täielikult sinule loodud, et muuta oma elu veelgi põnevamaks. Ma ise kuulun pigem esimestega ühte punti. Ma olen alati teadnud, et kirjapanemises peitub suur jõud ja sellel on oma tähtis roll enda reaalsuse loomisel, kuid ma pole enda jaoks seni leidnud selle rakendamisel kõige sobivamat moodust. Ma olen enda elus erinevaid unistusi ja eesmärke kirja pannud küll, kuid puudulikuks on jäänud süstemaatiline järjepidevus läbi tegutsemise, mis aitaks need unistused ka realiseerida. Five Minute Journal aitab meil viia oma fookuse ja keskendumise õigetele asjadele, mis meie elutempo virrvarri sees olles võivad jääda tähtsuse järjekorrast täiesti kõrvale. Sellest pealtnäha elutust raamatust saab ühel päeval sinu, tõelist elujõudu kiirgav, hingekaaslane, kelle abiga hakkate koos kujundama oma igapäeva elu ja reaalsust.

Kas me oskame olla tänulikud selle eest mis meil juba on ja kas me oskame olla tänulikud selle eest mis meil saab olema? Kõrgeimat intelligentsi ei näita inimese IQ, vaid see kui tänulik ta suudab olla ka väikeste asjade eest. Üks on kindel, et meie elu muutev päevik aitab meil taasavastada ja leida enda seest selle sügavama ja konkreetsema tänutunde, mis hakkab looma ka vastavat uut närvivõrgustikku. Tänulikkus tuleb eelkõige läbi sügavama mõistmise ja teadlikkuse. Väga keeruline on olla tänulik millegi eest, mida me ei mõista ega suuda omastada. Mida rohkem me oskame märgata enda elus pisidetaile, mille eest olla igapäevaselt tänulik, seda tervemaks ja terviklikumaks me ise muutume. Omamoodi mõttemustrite korrastumine algab ka siis, kui me suudame olla tänulikud selle üle, mida meil veel ei ole aga sooviksime, et oleks. Olles tänulik millegi üle, mis on alles tulemas saame me kiirendada selle tulekut.

“Tänulikkus ja aupaklik suhtumine ei ole väljakutsed, need on valikud.” – Robert Braathe

The Five Minute Journal aitab meil ühtlasi kujunduda iga hommik seda päeva, mis on tulemas andes universumile ja meie alateadvusele vastavaid signaale läbi õigete ja tervendavate mõttemustrite. Mis teeb meie päeva alati õnnestunuks ja suurepäraseks?
Selliselt nagu meie suhtume ellu, suhtub elu meisse. Tulemus milliseks päev lõpuks kujuneb sõltub meie mõtetest, emotsioonidest ja tegudest hommikul. Päevik õpetab meil üles kirjutada need punktid, mida sooviksime kindlasti päevapeale realiseerida. Minnes päevale vastu üleskirjutamata loob alateadvus kõike suurema pinna pealt ja kaootilisemalt. Alateadvus mõistab väga hästi kirjakeelt, sest sellest ei saa vaadata mööda ning pommitavad negatiivsed mõttemustrid ei trügi sinna vahele. Üritades kujundada oma päeva ainult läbi positiivsete mõtete võib juhtuda see, et erinevate inimeste infovälja supis lähevad meie soovid kaduma, sest puudub täielik fookus millelegi konkreetsele. Kirjapanemise jõud seisnebki selles, et meie alateadvus saab väga konkreetsed ja tugevad signaalid, mida hakata looma ja füüsiliselt manifesteeruma. Üles kirjutamine loob harjumuse ja see tekitab meie ajus ka uued närvivõrgustikud ehk neuroplastilised ühendused.

“See on imeline päev. Ma pole varem sellist näinud.” – Maya Angelou

Igapäevased afirmatsioonid kuuluvad ka enda reaalsuse loomise kõige olulisemate elementide hulka. I am ehk mina olen kannab endas tohutul hulgal energiat ja loomise väge ning selle väljendiga oleme võimelised ennast kas siis hävitama või haigestama tervendama või uuendama, transformeerima või enda elukvaliteedi paremuse poole muutma. Meie alateadvus mõistab  ainult oleviku vormi, seega meie elu ei hakka kunagi muutuma paremuse poole ainuüksi tuleviku peale mõeldes või ideaali visualiseerides. Visualiseerimine on üks vahend, kuid see on sama, mis autorool ilma ratasteta. kõik muutused saavad alguse täna, siin, nüüd ja praegu. Rool on see, mis annab eelduse rataste liikumiseks, kuid ainuksi rooliga mängides ei liigu me edasi kuhugi kui meie rattad ega mootor pole töökorras. Rattad sümboliseerivad igapäevast füüsilist tegutsemist ja mootor sümboliseerib alateadvust, mis rattad liikuma paneb. Rattad liiguvad täpselt nii kiiresti või aeglaselt nagu mootor seda loob. Auto juhitavus, kiirus, kiirendus, vastupidavus, turvalisus ja väline ilu kombineerib  kogu tervikpildi. Samamoodi oleme meie kui inimesed väga erinevate töömehhanismidega olendid ning me saame ennast putitada ja tuunida igal hetkel mil me seda soovime, andes ainult mootorile ehk alateadvusele vajalikud signaalid.

“Sa võid mind küll teada, aga sul pole vähematki aimu kes ma tegelikult olen.” – unknown

Igal õhtul me meenutame ja analüüsime oma päeva. Õhtul on hea näha kui teadlikult või mitteteadlikult me oma reaalsust loome läbi kirja pandud tegemiste ja soovide. See päevik on just ideaalne vahend aitamaks meil viia oma fookuse igaühe jaoks tema õigele kursile. Terve elu on täis imelisi, toredaid ja maagilisi sündmusi, kuid tihtipeale ei oska me hinnata ega näha neid pealtnäha väikseid vihjeid ja aspekte, mida me tegelikult ise loome. Igas päevas on midagi südant soojendavat ja vapustavat, olenemata sellest, mida sinu ratsionaalne mõistus sellest päevast arvab. Meil kõigil on mentaalselt või emotsionaalselt paremaid ja kehvemaid päevi, kuid iga hetk siin elus on täis imesid, mida elutempo sees olles ei oska tähelegi panna. See päevik aitab meil viia iga päevaselt meie tähelepanu parimatele hetkedele, mida pidevalt kogeme, olenemata sellest kui positiivselt või negatiivselt sinu jaoks see päev kulges.

“Lõpeta küsimine, mida teised saaksid teha meie heaks, alusta küsimusega, mida meie saaksime teha teiste heaks.” – Austin Kleon

Päeva lõpetame alati viimase küsimusega, et kuidas oleks ma võinud oma päeva luua veelgi paremaks. Need on hetked meie elus, mis vajavad täiendamist, et muuta mõned pealtnäha rasked tegemised harjumuseks, selleks tuleb meil võtta kindlad sihtmärgid. Iga päev me tuletame oma alateadvusele meelde, mida oleks saanud veel paremini teha, aga kõige olulisem on see, kuidas me seda teeme. Alateadvuse jaoks jääb ebaselgeks, sellised terminid nagu: ma oleks võinud, teinekord teen selle ära, ma rohkem enam nii ei tee jne.
Tuleb kirjutada ausalt ja lihtsalt, et ma teen selle ära, mul on see olemas, ma tean seda, ma olen selline jne.

“Ära iial mine magama alateadvusele soovi andmata.” – Thomas Edison

Kõige olulisem ei ole see kas me mõtleme või kirjutame piisavalt positiivselt, kõige olulisem on see kuidas me mõtleme ja kuidas me kirjutame. The Five Minute Journal teeb meie elu lihtsaks just tänu oma lihtsusele ja toob esile kõige olulisemad aspektid meie elust. Selle täitmine võtab aega igal hommikul ja õhtul maksimaalselt 5 minutit ja see päevik sobib absoluutselt kõikidele inimtüüpidele olenamta sinu vanusest, elustiilist või majanduslikust staatusest. Kõik inimesed planeedil loovad oma reaalsust ühel või teisel viisil, kas siis sellisena nagu nad seda soovivad või sellisena nagu nad seda tegelikult ei soovi. Olge julged ja enesekindlad ning astuge oma elus vajalikud sammud selleks, et viia täide oma unistused ja eesmärgid olenemata sellest kui reaalsena need kellelegi tunduvad.

“Need kes ei usu imedesse ei ole võimelised seda ka kunagi leidma.” – Roald Dahl

Sinu Elu Muutev Päevik VIDEO


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s