Kellegi poolt öeldud sõnad ei ole sinu reaalsus

Enlight1“Mitte keegi ei saa sind materdada, mitte keegi ei saa sind teha murelikuks, mitte keegi ei saa riivata sinu tundeid. Mitte keegi ei saa sulle öelda mitte midagi juhul, kui sa vabatahtlikult ei lase seda enda sisse.”

NB! Tegemist on minu jaoks ühe tõsisema ja emotsionaalsema teemaga siin blogis, seega ma palun suhtuda mõistvalt ja lugupidavalt.

Kui palju me võtame vastu otsuseid ja teeme tegusid kellegi välja öeldud arvamuste pealt ja kui palju otsuseid ja tegusi me jätame tegemata, võttes kuulda kellegi välja öeldud sõnu?
Meil kõigil on kas vanemad, lapsed, sõbrad, sugulased, töökaaslased, koolikaaslased või lihtsalt head tuttavad, kellel rohkem kellel vähem. Järgmisena tõusevad esile inimesed, kellega meil pole vähimatki pistmist, kuid kellel võib olla isegi suurem kontroll, võim, usaldus kui ka energeetiline side meie üle, kui eelnevalt mainitutel. Me kutsume neid inimesi arstideks, poliitikuteks, riigikogu liikmeteks, õpetajateks, ülemusteks, advokaatideks, pankuriteks, kohtutäituriteks – kelleks iganes veel, kes omavad kindlat staatust ja kelle sõna “maksab”. Tõepoolest kellegi poolt öeldud sõnad võivad olla tasulised nii finantsiliselt kui ka energeetiliselt. Inimesed aga tihtipeale ei teagi, miks nad kellegi tasulistele välja öeldud sõnadele järgnevad.

Ma ei sooviks seda mainida, aga ma kahjuks pean. “Me elame maailmas, kus arstid hävitavad meie tervist, advokaadid hävitavad õiglust, ülikoolid hävitavad meie teadmisi, valitsused hävitavad meie vabadust, meedia hävitab informatsiooni, religioon hävitab vaimsust ja meie pangad hävitavad majandust”. See ei ole minu väljamõeldis. Nende sõnade eest vastutab tegelikult Chris Hedges, kes on Ameerika Ühendriikide üks silmapaistvamaid ajakirjanikke ja aktiviste just oma julgete ja ausate väljaütlemiste poolest. Ta on kirjutanud ka mitmeid põnevaid tõsielulisi raamatuid. Mul lihtsalt ei jää muud üle, kui tema poolt öeldud sõnadega nõustuda, sest ma näen ja kuulen seda kõike ju igapäevaselt, nii nagu ka paljud teised lugejad.

Sellegipoolest meil ei ole vaja tegeleda lammutamise, hävitamise, takistamise, võitlemise või vastandumisega. Tuleb tegeleda ainult uue ja parema loomisega. Nii nagu Socrates on öelnud: “Maailma muutmise saladus ei seisne vana vastu võideldes, vaid tuleb suunata kogu energia uue ehitamisele”. Need sõnad toetavad minu maailmavaadet, seega ma olen täielikul veendumusel, et ehitades vana kõrvale uus, lakkab vana ühel päeval lihtsalt eksisteerimast. Siin ei ole vaja taktikat, sõjaplaani, rahutut mässumeelset rahvast või teha ümarlaua taga istumisi. Igalepoole kuhu sa paned oma fookuse ja energia, seda sa võimendad. Küsimus ongi ainult selles, mida keegi võimendada soovib?

Teleka ees vaadates mõnda rahutut sündmust, me võimendame seda, sest see vastab lihtsatele kvantfüüsika reeglitele. Need reeglid kehtivad siin reaalsuses, olenemata sellest kas me seda soovime või mitte. Täpselt sama loogika järgi toimib ka füüsiline võimendamine, kui me lähme plakatitega tänavale mässama ja nõudma midagi, mille tagajärgi me tegelikult ju ei tea. Vana mootori peal edasi kulgev ühsikonna mudel saab eksisteerida ainuüksi tähelepanu saades. Poolt ja vastu argumendid on ju pidevalt vesi nende veskile, vahet pole kas me proovime heaga või halvaga.

Tuleme nüüd tagasi selle juurde, mida võivad sinuga teha kellegi poolt öeldud sõnad.
See on tegelikult väga emotsionaalne ja karm teema, sest siin ilmas liigub ringi palju andekaid, talendikaid ja seda maailma paremuse poole muutma tulnud inimesi, kuid kellegi teod või sõnad võivad selle potentsiaali hävitada elu lõpuni.

Hakkame pihta sellest hetkest, kui me siia ilma sünnime. Üks ilusamaid ja pühamaid sündmusi on lapse sünd ehk uue hinge toomine siia planeedile. Jah, on tulnud nüüd tavaks ja traditsiooniks sünnitada haiglas, kuigi inimesed on elanud tuhandeid aastaid ja iga laps sündis alati oma kodus. Hea küll, tehti sünnitusmajad, kus siis spetsialistid aitavad tuua vanematel siia ilma uusi hingi. Nüüd, kui spetsialist on imiku ilmale toonud hakkab toimuma midagi, mis enam minu mõistusse mitte ühelgi moel ei mahu. Ma siiamaani imestan, kuidas on see üldse võimalik. Sünnib puhta organismiga laps, kellele tuleks nüüd süstida ettenähtud korras sisse elavhõbedat, alumiinumühendeid, sorbitooli, tiomersaali, loomset DNA-d ja veel väga palju muud (Lisainfo leidmiseks pange google otsingusse Vaccine ingredients, kogu info on avalik ja leitav). Kui vanemad ei ole nõus vaktsineerima, hakatakse lapsevanemaid peedistama, tehes maksimaalset psühhoterrorit, kuni sinnamaani välja – “Kas te tahate, et teie laps ära sureks?”  – Sellise sõnajõu pealt on juba 50/50 tõenäosus, kas lapsevanem laseb teha või lase, isegi siis, kui ta oli eelnevalt 99% kindel, et ei lase. Nüüd sõltub kõik sellest, kui tugev ja teadlik inimene tegelikult on. Kui arstid saavad müügitööga hästi hakkama, millega toetatakse kõige õõvastavamat ärivaldkonda maailmas, siis on vanemad ostnud enda ellu lapse, kes väga suure tõenäosusega ei ole see, kes ta võinuks olla. Siinkohal ma ei hakka statistika esiletoomise juures peatuma, internetis on kogu info kõigile käeulatuses. Tekib küsimus, kas me soovime sellist tulevikku luua?

On üks hea ütlus, et meeskond on täpselt nii tugev kui on tema nõrgeim lüli. Me kõik inimesed planeedil oleme üks suur meeskond. Kui me suhtume ükskõikselt nii tõsistesse teemadesse ja infot oma lähedastega, sõpradega või tuttavatega ei jaga, siis ei ole ka mõtet oodata suuremaid muutusi siin maailmas. Jällegi oluline ei ole vastandumine, et võidelda vaktsiinide vastu, oluline on anda kätte inimestele tõene informatsioon selle kohta, mida vaktsiinid tegelikult sisaldavad ja siis igaüks otsustab ise. Jätkem inimestele alati valiku võimalus. Mind paneb imestama, et nii paljud vanemad teavad, et vaktsiinide mõju imikule võib lõppeda väga kehvasti, kuid ometi laseme ennast arstidel mõjutada. Arstid ei püüa meid teadlikult sombistada, nad teevad lihtsalt neile ettenähtud tööd. Palun usaldage iseennast ja oma lähedasi, kes on ennast teemaga kurssi viinid, kui inimesi, kelle sõnad on “tasulised.” Arstid, rohud, vaktsiinid, mis iganes preparaadid ei vastuta ühegi tagajärje eest, ainult iga inimene ise.

Me jõuame nüüd sinnamaani, kus lapsed lähevad kooli. Loomingulised noored talendid astuvad kooli, kus neile visatakse ette kõigile ühine programm, mida tuleb hakata nüüd järgi korrutama. Analüüsimata üldse millised on erinevate laste potentsiaalsed tugevamad kohad ja nõrgemad kohad. Nüüd hakatakse kõigile lastele panema hindeid. Kes on andekad kopeerijad ehk parema mäluga saavad 5 ja need kellel mälu nii hea ei ole saavad 2. Vahet pole, et mõni laps ei hakkagi näiteks matemaatikast või keemiast kunagi aru saama, sest ta pole numbrite inimene. Tema potentsiaal tuleks välja hoopis geograafias. Nüüd hullemal juhul kui satub olema vanakooli õpetaja, siis võib juhtuda, et õpetaja oma väljaöeldud sõnadega nullib lapse enesekindluse juba varajases eas, rikkudes lapse loomuliku ande ja potentsiaali väga pikaks ajaks. Näiteks: “Sa oled ikka nii saamatu”, “Ma ei usu, et sa seda kooli nii jätkates ära lõpetad”, “Ilma hariduseta ei ole sa siin elus mitte keegi”.
Nüüd oleneb lihtsalt sellest, kui tugev on lapse mentaalne seisund ja kui kiiresti suudab laps infoväljas ringlevat sodi väljutada oma peast. Siinkohal tuleb ka vanematel mõelda, mida ja kuidas lastega rääkida ja käituda. Lisaks mõtetele on ka väljaöeldud sõnal ja selle taga peituval emotsioonil väga suur jõud, mis võib olla inspireeriv, kuid samas võib olla ka hävitav.

Jõudes täiskasvanuikka hakkavad meie elu mõjutama rohkem sõbrad, tuttavad, töökaaslased, elukaaslased ja üldine kultuurikiht. Meile saab siis aina rohkem määravamaks, mida teised minust arvavad ja aina rohkem läheb meil korda teiste inimeste arvamus. Meile on siis juba välja kujunenud mingisugune omanäoline maailmavaade, mille järgi elada. Igal inimesel on oma arvamus, õigemini igal inimesel peaks olema oma arvamus ja iga inimene peaks enda eest seisma ja oma arvamust avaldama. Vastasel korral elaksime kellegi teise elu, korrutaksime kellegi teise lauseid, teeksime kellegi teise tegusid. Kui palju me tegelikult kuulame ja usaldame iseennast?
Ma ei ütle, et me ei peaks kedagi teist kuulama ega usaldama peale iseenda, vaid oskama analüüsida, tunnetada ja filtreerida erinevate inimeste välja öeldud arvamusi. Mida võtta tõsiselt, panna kõrva taha ja mida mitte. Meie maailmas on paraku palju viha, hirmu, argust, häbi, vastutustundetust ja naiivsust. Inimesed ümberringi üritavad midagi üksteisele tõestada, üksteisega võidelda, üksteisest paremad olla luues pidevat vastandumist elu kõikides valdkondades. Pahatihti me ütleme vihahoos ja tasakaalust väljas olles sõnu ja lauseid, mis võivad tekitada palju pahandust.

Me suudame oma väljaöeldud sõnadega teha haiget isegi oma kõige kallimatele lähedastele inimestele, keda sisimas armastame ja kellest hoolime. Kui teil on lapsed või nooremad vennad-õed, siis inspireerige ja toetage neid ja nende ideid. Meil kõigil on omad unistused ja nägemused millestki, mis paneb meid tegutsema. Proovigem mitte lahterdada reaalseid ja võimatuid unistusi, sest loomes on kõik võimalik, kui seal taga on piisav teadlikkus, pühendumine ja järjepidevus. Tõsiasi millega tuleb arvestada on see, et kui me proovime luua siia maailma midagi uut, enneolematut ja mille taga on tohutu lisaväärtus ja nõdlus, siis leidub alati inimesi, nii võõraid kui ka lähedasi, kes hakkavad seda ideed oma sõnadega maha materdama. Just siis annavad endast märku need kadedad ja asjatundmatud “spetsialistid”, kes räägivad rohkem kui professorid, teavad vähem kui laborirotid ja teevad tegusi samapalju kui kodus teleka ees lebav diivan. Kaitskem ja hoidkem alati oma teadmisi ja loovaid ideid hävitavate sõnade eest. Pole midagi hullemat, kui jätta miskit tegemata sulgedes oma loovuse, kuulates kellegi teise arvamust, mis ei ole kuidagi seotud sinu reaalsusega.

Meis kõigis on olemas see vägi, jõud ja teadmine loomaks mõnda omanäolist väärtust siia maailma. Mitte keegi ei saa meile öelda kuidas mingi stsenaarium meie jaoks lõppeb. Me oleme loojad ja me kujundame ja voolime selle reaalsuse valmis alati ise algusest lõpuni.
Siia lõppu lisan ma ühe siirama ja emotsionaalsema video, mida ma olen eales näinud ühest ülimalt inspireerivast inimesest kelle nimi on Alex. Ta räägib oma loo, mis kirjeldab seda kui võimas on tegelikult inimese keha ja visualiseerimise jõud. Kõike saab taastada ja tervendada kui inimeses on kindel teadmine, teadlikkus ja järjepidevus.

NB! Kes vähegi inglise keelest aru saavad, siis palun vaadake see 11 min. video lõpuni!

Overcoming Disability | My Story


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s